W jaki sposób przechowywać nasiona konopi?

Zakup nasion marihuany to nie wszystko. Trzeba później zadbać o ich odpowiednie przechowywanie, ponieważ w taki sposób będziemy mieć pewność, że nie stracą swoich właściwości i nadal będą miały najwyższą jakość.

Nasiona marihuany można wykorzystać, mieszkając w kraju, w którym uprawa jest legalna. Jednak, jeśli przepisy państwa stanowią inaczej, można nasiona zbierać i przechowywać w nadziei, że któregoś dnia prawo zmieni się. Niektórzy kupują także nasiona jako kolekcjonerzy.

Kiedy masz już nasiona, zapewnij im odpowiednie warunki. Pomogą Ci w tym poniższe rady:

1. Unikaj wilgoci

Nasiona powinny stale być suche, gdyż nawet odrobina wilgoci może doprowadzić do rozpoczęcia procesów gnicia i pleśnienia. Dodatkowo mokre nasiona zaczynają kiełkować.

2. Utrzymuj odpowiednią temperaturę

Wysokie temperatury uszkadzają nasiona, a także skłaniają je do kiełkowania, zatem podczas przechowywania nie należy dopuszczać do przegrzania ich.

3. Przechowuj w ciemności

Pozostawianie nasion na długi czas wystawionych na promienie słoneczne lub światło lamp prowadzi do ich poważnego uszkodzenia. W ciemności nasiona pozostają w stanie uśpienia.

4. Nie zgniataj

Uważaj, aby nasiona nie pokruszyły się i nie pogniotły się. Powłoka nasion nie powinna zostać przerwana, gdyż ma to zły wpływ na późniejsze kiełkowanie.

5. Używaj oryginalnych opakowań

Aby uniknąć wymieszania różnych nasion, najbezpieczniej zostawić je w oryginalnych opakowaniach. Szczególnie jeśli posiadamy zarówno nasiona regularne, jak i automatyczne – mają one różne wymagania dotyczące sposobu uprawy.

6. Uważaj na niskie temperatury

Nasion pod żadnym pozorem nie powinno się zamrażać, gdyż to ma na nie bardzo zły wpływ. Nasiona mogą być przechowywane w lodówce, ale najlepiej w temperaturze wynoszącej około od 6 do 8 stopni Celsjusza – jest to zalecana temperatura dla nich.

7. Dbaj o czystość

Miejsce, w którym znajdują się nasiona, nie może być brudne i wilgotne. O czym wiele osób także zapomina, nie należy nigdy dotykać nasion, gdy nie ma się czystych rąk.

8. Trzymaj w lodówce

Gryzonie i inne szkodniki uwielbiają nasiona konopi, zatem najlepiej trzymać nasiona w takim miejscu, gdzie na pewno będą bezpieczne. W przeciwnym razie nie zostanie po nich nic. Dzięki lodówce będziesz pewny, że Twoje nasiona są przechowywane odpowiednio i zabezpieczone przed wszelkimi zdarzeniami.

9. Kupuj zawsze od zaufanych producentów

Dobry sklep gwarantuje odpowiednie przechowywanie nasion. Powinny one znajdować się w oryginalnych opakowaniach i być czyste – zakurzone produkty mogą sugerować zbyt długie pozostawienie ich w magazynie w nienajlepszych warunkach. Wtedy wskaźnik kiełkowania zdecydowanie spadnie, a przecież tego nie chcesz.

10. Wybieraj produkty z renomowanych seed banków

Kupowanie nasion, jak już wiadomo, najlepiej robić poprzez zaufane strony i sklepy. Powinno się wybierać nasiona pochodzące z dobrych seed banków, które zdobyły już rozgłos i mają pozytywne opinie. Do takich z pewnością zaliczają się: Royal Queen Seeds, Barney’s Farm, Sensi Seeds, Dinafem, Ditch Passion oraz Green House Seeds.

 

Poprzez dobre przechowywanie kiełkowanie powinno utrzymywać się na poziomie 95% – nasiona przechowywać można od około dwóch do pięciu lat, jednak im dłuższy czas, tym wskaźnik kiełkowania może spadać.

https://www.taniesianie.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*